STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

5 rád ako nápadníka odmietnuť bez ujmy na jeho zdraví!

ID 10036093 199x300 5 rád ako nápadníka odmietnuť bez ujmy na jeho zdraví!Najprv je nádej, že prežijete príjemné rande, ktoré by mohlo byť začiatkom ešte krajšieho vzťahu. Nasleduje sklamanie v podobe katastrofického zážitku, počas ktorého premýšľate nad únikovým plánom. Osvieti vás a vymyslíte alibi. Naberáte odvahu povedať mu, že musíte okamžite odísť, ale svedomie vám nedovolí urobiť tak. Nepodarené rande sa chýli ku koncu. Už sa neviete dočkať momentu, keď mu poviete „ahoj“ (mysliac si „zbohom!“). A v tom sa vás spýta: „Kedy sa znovu stretneme?“

Nepodarené rande – ako zariadiť, aby sa ďalšie už nekonalo?

Nepodarené rande zažil aspoň raz asi každý. Možno bolo nepodarené len pre vás a váš nápadník nezbadal, že o ďalšie rande nemáte záujem. Pýtate sa ako je to možné? Vysielali ste nebodaj signály, ktoré by mu naznačovali, že je vám s ním príjemne? Vysvetlil si vašu priateľskosť ako záujem o vzťah? Ako mu dať najavo, že už nikdy nepočítate s ďalším stretnutím? Skúste to diplomaticky ale bez toho, aby si nápadník robil nádeje na vzťah s vami.

Ako nápadníka odmietnuť bez ujmy na jeho zdraví?

-    Použite neverbálnu komunikáciu! To, že by ste z rande najradšej utiekla môžete naznačiť vašou neverbálnou komunikáciou. Posaďte sa tak, aby vaše telo nebolo nasmerovaná k nemu. Ak si sadnete oproti sebe, telo natočte mierne do strany (ideálne smerom k dverám).
-    Zaplaťte sama za seba! Ak vám nápadník nie je sympatický a už sa s ním nechcete stretnúť, môžete mu to nepriamo naznačiť. Ako? Pri platení trvajte na tom, že si za svoj diel zaplatíte sama.
-    Vysvetlite mu to bez poloprávd! Nalieha na vás, aby ste mu to vysvetlili? Spravte to, keď to považujete za správne. Buďte k nemu úprimná, ale zároveň taktná. Môžete použiť formulku typu, že by to bolo nefér nechať ho zaplatiť za vás, keď nemáte pocit, že by ste mohli byť viac ako kamaráti.
-    Argumentujte! Ak ste tento pocit nadobudli na základne odlišných hodnôt či názorov, pokojne tým argumentujte.
-    Rozlúčte sa s ním jednozmyselne! Svoj nezáujem o ďalšie spoznávanie môžete vyjadriť aj pri rozlúčke, keď svojmu nápadníkovi odopriete objatie či chytenie za ruku.

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top