STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Čo robiť, keď po dieťati túži iba jeden z páru?

ID 10060498 198x300 Čo robiť, keď po dieťati túži iba jeden z páru?Našli ste muža, s ktorým ste natoľko šťastná, že by ste s ním chceli mať aspoň jedného potomka. Ste presvedčená o tom, že tak ako je skvelý partner by bol skvelým otcom. On to však vidí inak a odmieta založiť si rodinu. Ako sa dá vyriešiť tento vážny rozpor medzi partnermi? A dá sa to vôbec?

Dieťa – chcete ho len vy?

Túžite po tom, aby ste tlačili kočík s vašim bábätkom a aby na vás niekto zakričal „Mama!”? Počujete tikot biologických hodín, ktoré vám našepkávajú, že je ten správny čas na dieťa? Máte podmienky na to, aby ste si mohli dovoliť dieťa a tiež máte milujúceho partnera, s ktorým chcete dieťa. Váš partner však nestojí o založenie rodiny. Možno argumentuje kariérou, financiami alebo sa jednoducho ešte na to necíti. Niektoré dôvody sa vám môžu zdať viac, iné menej reálne. Vypočujte si však všetky a až potom si utvorte názor. Ako sa zachovať? Mali by ste ustúpiť vy či on? Ani jeden! Prečo? Pretože splodiť, starať sa a vychovávať dieťa po celý život by malo byť spoločným rozhodnutím!

Iné plány do budúcnosti – dôvod na rozchod?

Už to, že muž, ktorého vnímate ako otca vašich detí, s vami dieťa mať nechce, je zraňujúce. Ak cítite potrebu plakať, plačte. Po prekonaní úderu pod pás začnite premýšľať. Zmena jednoducho musí prísť. Môžete síce čakať, že dospeje a zmení rozhodnutie, ale naozaj ste ochotná premrhať možnosť mať dieťa s partnerom, ktorý vás bude tak veľmi milovať, že si s vami bude tiež chcieť založiť rodinu? Rozdielne predstavy o budúcnosti môžu byť dôvodom na rozchod. Ak však chcete obaja zotrvať vo vzťahu, no nik z vás nechce meniť svoje plány do budúcnosti, zamyslite sa nad tým, čo túto situáciu zvládnete sami alebo je potrebné obrátiť sa na psychológa či psychoterapeuta.

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top