STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Kríza vo vzťahu – ako ju prekonať?

ID 100126378 300x199 Kríza vo vzťahu – ako ju prekonať?V každom dlhodobom partnerskom vzťahu existujú problémy. Tým sa nemožno vyhnúť; treba ich riešiť. A tu nastáva mnohokrát skutočný problém! Páry buď tieto ťažkosti vo vzťahu neriešia alebo ich riešia nesprávnym spôsobom. Chyby v komunikácii, nedostatok porozumenia či úcty sú tiež príčinami zhoršenia či dokonca ukončenia vzťahu. Aby kríza vo vzťahu upevnila puto dvoch ľudí, je potrebné vedieť ako ju prekonať. Vieme ako na to!

Identifikujte vzťahovú krízu!

Je vaša kríza vo vzťahu výsledkom nahromadených menších nedorozumení alebo vážnych neriešených problémov? V prvom prípade je riešenie krízy jednoduchšie; základom je otvorená komunikácia, neopakovanie správania, ktoré druhého partnera zraňuje a nakoniec príjemné udobrenie sa. Ak nedorozumenia vo vzťahu „riešite“ dlhodobým zametaním pod koberec, nečudo, že raz príde deň, keď vám halda problémov narobí veľký neporiadok. A vážna kríza vo vzťahu, ktorá môže skončiť bolestivým rozchodom, je na svete!

Riešte krízu vo vzťahu spoločne!

Nezakrývajte si oči pred krízou, ktorá sa vkradla do vášho vzťahu. Nespoliehajte sa na to, že čas vyrieši vaše problémy vo vzťahu. Tie vyriešite jedine vy dvaja! Po priznaní vzťahovej krízy by na rad mala prísť otvorená komunikácia medzi partnermi. Zhovárajte sa o tom, s čím nie ste vo vzťahu spokojní, čo vám vo vzťahu chýba, čo sa vám na ňom nepáči. Počúvajte sa navzájom a snažte sa na vzťah nazerať aj pohľadom druhého partnera. Hovorte aj o svojich emóciách, ale kontrolujte mieru ich vyjadrenia. Po pochopení chýb, ktoré ste obaja vo vzťahu urobili, hľadajte riešenia ako krízu prekonať.

Budúcnosť vzťahu je vo vašich rukách!

Nečakajte, že jeden rozhovor určite vyrieši vážnu krízu vo vzťahu a nevzdávajte sa, ak prvý rozhovor o vašich problémoch skončí neúspechom. Poučte sa z chýb a vyvarujte sa správaniu, ktoré prekáža partnerovi. Nezabudnite ani na pravidelné dokazovanie svojej lásky; niekedy poteší úprimná pochvala, inokedy darček venovaný z lásky. Buďte trpezliví, pretože záchrana vášho vzťahu bude vyžadovať možno veľa času a ešte viac úsilia. Avšak odmena v podobe šťastného partnerského vzťahu za to stojí.

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top