STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Môže existovať (len) kamarátstvo medzi mužom a ženou

Pixmac000001990952 199x300 Môže existovať (len) kamarátstvo medzi mužom a ženouUž od nepamäti sa vedú siahodlhé diskusie na tému kamarátstvo medzi mužom a ženou. Existuje, alebo nie? Jedni tvrdia, že áno, druhí presný opak.

Čo si myslíte vy?
Na túto tému sa prirodzene vyjadrujú aj rôzni odborníci či psychológovia, každý z nich pritom zastáva svoj vlastný názor konkrétnymi príkladmi a dôkazmi. No odpoveď na túto otázku si musí dať nakoniec každý sám – či sa dokáže s osobou opačného pohlavia len kamarátiť.
Samozrejme, nemôžme si niečo začať s každou osobou, ktorú poznáme. Napriek tomu, kamarátstvo medzi mužom a ženou sa považuje za nemožné, prípadne veľmi ojedinelé. Za všetkými za a proti totiž stojí vzájomná príťažlivosť. A tak sa z kamarátov a kamarátiek zrazu stávajú potenciálni budúci partneri a partnerky.
Samozrejme, existujú aj prípady, kedy je kamarátstvo medzi mužom a ženou naozaj silné, no ostane len pri kamarátstve. Najideálnejšou kombináciou je, ak majú obaja svoje stále a pevné vzťahy – tak je menšia pravdepodobnosť, že u nich prevládne neodolateľná túžba, túžba po niečom viac, ako je len kamarátstvo. Naopak, najhoršou kombináciou je situácia, keď jeden vzťah má a druhý nie. Zadaný, respektíve zadaná môžu u svojho kamaráta či kamarátky nájsť vlastnosti, ktoré u svojej polovičky nenašli. A tak sa z kamarátstva ľahko môže stať niečo viac. Otázne je, či stojí za to zničiť si takýmto spôsobom dlho budované kamarátstvo.
Negatívnym postojom nahráva navyše aj fakt, že každý vzťah sa začína kamarátstvom. Tým pozitívnym zasa ukážkové prípady kamarátstva medzi mužom a ženou. Áno, všetko má svoje za a proti. A preto si vedci a psychológovia môžu lámať hlavy koľko chcú, na túto otázku je toľko odpovedí, koľko je na svete mužov a žien. Každý totiž musí odpovedať sám!

Zdroj obrázka: http://www.pixmac.sk/fotka/mlad%C3%A9+%C5%BEeny+inline+kor%C4%8Du%C4%BEovanie/000001990952

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

2 comments

  1. ani nahodou

  2. Jasné, že môže existovať len kamaártstvo :-D nebuďte naivní. Nemôže vás predsa priťahovať každý chlap preboha. :-D haha smiešne. Áno, sú typy, kde by bol buď lepší vzťah, alebo to časom prerastie do vzťahu, alebo do sexu. Ale ja mám jedného kamoša, ktorého beriem len ako kamoša a mám voči nemu asexuálny vzťah, neriešim sexualitu. A je pre mňa lepším kamošom, než moja doteraz najlepšia kamoška. Nie, a nie je to gay.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top