STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Najčastejšie nástrahy internetového zoznamovania sa!

ID 10033924 300x222 Najčastejšie nástrahy internetového zoznamovania sa!Zoznamovanie cez internet patrí k obľúbeným možnostiam ako si nájsť životného partnera/životnú partnerku. Hoci táto forma zoznámenia sa je lákavo rýchla a jednoduchá, predsa len, existujú určité riziká zoznámenia sa cez internet. Pred akými nástrahami virtuálneho spoznávania sa treba chrániť?

Virtuálny priestor – neustály tok informácií!

Viete, kam sa prihlásiť, ak chcete nadviazať komunikáciu s nezadanými mužmi/ženami a tiež ovládate, kam kliknúť, ak chcete poslať správu. Virtuálny priestor má však mnoho zákutí a obmedzení. Ľudia, ktorí sú prihlásení, nadväzujú kontakty neustále. To, že vypnete počítač, automaticky neznamená, že komunikácia s inými užívateľmi internetu skončila. Stačí len, aby ste sa opäť prihlásili na rovnakú stránku a správy, odkazy či komentáre si môžete kedykoľvek a kdekoľvek prečítať. A to sa vám môže stať osudným! Neprajník vám môže poslať obťažujúcu správu. Jedna z možností obrany je nahlásiť túto nepríjemnosť správcovi stránky.

Anonymita – pomocník aj nepriateľ!

Anonymita je tak dvojsečná zbraň – na jednej strane môže poskytnúť ochranu pred nepríjemnými, dotieravými až agresívnymi mužmi/ženami, no na strane druhej častokrát neposkytuje dôležité informácie o osobe na druhej strane siete. Ak vám váš nový spoločník/nová spoločníčka poskytne nejaké informácie, je otázne, či sú pravdivé. Internetové zoznamovanie sa preto nenahradí osobné stretnutie, ktoré o druhom prezradí viac ako by ste možno chceli. Prečo? Pretože pri osobnom kontakte sa buduje mienka o druhom aj na základe dôležitej neverbálnej komunikácii.

Láska na prvú správu?

Zhoduje sa to, ako pôsobíme na neznámych ľudí pri osobnom stretnutí s tým, ako nás vnímajú cez online rande? Zrejme nie! Preto skutočné zamilovanie sa cez internet je nereálne; isté sympatie však možno vzbudiť. A to prostredníctvom zaslaných správ. Ale pozor! Písanie si s neznámym mužom/ženou môže so sebou priniesť riziko, že kontakt sa preruší kvôli žiadnym spoločným zážitkom. Ak sa aj dohodne osobné stretnutie, niekedy sa očakávania z prekročia prachu virtuálneho sveta nenaplnia. Na druhú stranu, láska cez internet skutočne existuje a hľadať ju sa iste oplatí!

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top