STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Oddanosť vo vzťahu – viete, čo to znamená?

ID 100192515 208x300 Oddanosť vo vzťahu   viete, čo to znamená?Spokojnosť vo vzťahu závisí od mnohých faktorov. Niekomu stačí, ak sa jeho partner/ partnerka podieľa na výchove ich detí. Iný od svojej polovičky očakáva, že mu bude pravidelne dokazovať svoju lásku. Väčšinou je oddanosť vo vzťahu vnímaná pozitívne, občas sa jej však pripisujú negatíva. Ako je to teda s oddanosťou naozaj? A viete vôbec, čo znamená byť oddaný vzťahu?

Oddanosť vo vzťahu – čím je a čím nie je?

Oddať sa vzťahu značí psychicky sa pripútať k partnerovi/partnerke. Oddaný partner/oddaná partnerka sa usiluje o harmonický partnerský vzťah, na čo môže použiť rôzne dôkazy lásky. Ako zistiť, či máte doma oddaného muža/ oddanú ženu? Tak, že vám dáva pocítiť, že váš partnerský vzťah je jej prioritou. Byť oddaným partnerom /oddanou partnerkou by však nemalo znamenať, že svojej polovičke nemožno povedať svoj názor či potreby.

Oddanosť vo vzťahu – je bezhraničná?

Niektorí ľudia chápu oddanosť vo vzťahu ako bezhraničnú toleranciu ku všetkému, čo k partnerovi/partnerke patrí. Tým človek stráca seba samého a dokonca môže pristúpiť i na to, že sa vzdá svojej rodiny, ktorá partnerovi/partnerke prekáža. Ak ste sa rozhodli zmeniť svoj život od základov kvôli tomu, aby ste udržali vzťah, nemusí to automaticky znamenať, že ste prekročili pomyselnú hranicu oddanosti. Zmena je život a váš risk sa môže stať ziskom. Aj oddanosť vo vzťahu by však mala mať zrejme isté hranice, ktoré ak sa prekročia, oddanosť môže byť vnímaná negatívne. Kedy môže byť oddanosť vo vzťahu na škodu? V prípadoch, ak sa oddanosť vo vzťahu zneužije a stane sa z nej synonymum poslušnosti či absolútnej odovzdanosti. Vtedy je možné, že oddanosť k partnerovi/partnerke už nemá hraníc, čo so sebou môže priniesť negatívne následky.

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top