STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Partner bez práce? Poradíme vám čo s ním!

ID 10070272 300x199 Partner bez práce? Poradíme vám čo s ním!

Finančná kríza sa odohrala pred niekoľkými rokmi, no jej následky sú citeľné dodnes. Nedostatok pracovných miest a vysoké požiadavky zamestnávateľov, ktoré mnohí ľudia nespĺňajú. Vo finančnej tiesni vplyvom straty zamestnania sa môže ocitnúť prakticky každý. O to horšie, ak živiteľ rodiny – zvyčajne muž, stratí prácu. Ako prekonať partnerovu nezamestnanosť? Ako mu môžete pomôcť a ako zlepšiť momentálne napätú situáciu v rodine? Ponúkame vám aspoň niekoľko praktických rád!

Podporujte ho!

Strata zamestnania vyvoláva stres a stáva sa, že človek začne o sebe pochybovať, o svojich pracovných ale aj ľudských kvalitách. Podporte svojho partnera najmä emocionálne – snažte sa mu porozumieť, buďte empatická a povzbuďte ho k prijatiu nových pracovných výziev. Staňte sa jeho oporou v ťažkej chvíli, ktorú strata práce so sebou rozhodne prináša.

Nedovoľte mu zlenivieť!

Obávate sa toho, že váš manžel by mohol zlenivieť? Pýtate sa, ako vy môžete pomôcť nezamestnanému mužovi, ktorý sa čoraz viac stáva pasívnym? Nedovoľte mu zlenivieť! Hľadanie práce by mu nemalo zabrať celý deň a práve v tom čase, keď si prácu nehľadá, môže vám pomôcť s chodom domácnosti, ktorého súčasťou je aj on. Kvôli svojmu pracovnému času nestíhate umyť riad či povysávať? Požiadajte o pomoc partnera, ktorý môže byť takto užitočný a potrebný.

Zamestnávajte ho!

To, že váš partner je momentálne bez práce, neznamená, že nemôže pracovať. Zamestnajte ho vy! Keďže váš nezamestnaný muž nemusí skoro ráno vstávať do práce a vracať sa domov unavený z práce, môžete to využiť, ak budete potrebovať jeho pomoc. Požiadajte ho, aby vyzdvihol vaše dieťa z krúžku alebo aby išiel na prechádzku s vašim psom. Po splnení úlohy sa váš muž bez práce môže dočkať zaslúženej odmeny v podobe pochvaly či ocenenia. Navyše, s dobrým pocitom zo seba samého môže lepšie uspieť na pracovnom pohovore!

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top