STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Partnerská hádka – prečo je dôležitá?

ID 100122416 199x300 Partnerská hádka   prečo je dôležitá?
Ste bláznivo zamilovaná do svojho priateľa a nedokážete si ani len predstaviť, že by ste sa s ním mali pohádať? Alebo ste s partnerom už niekoľko rokov a máte za sebou veľa spoločných hádok? Nech sa nachádzate v akejkoľvek fáze vzťahu, vedzte, že hádať sa nie je zlé! Hádky nielenže jednoznačne patria do zdravého partnerského vzťahu, ale sú nevyhnutnosťou každého dlhodobo fungujúceho partnerstva. Prečo je tomu tak? Dôvodov je hneď niekoľko…

Bez hádky nie je vzťah!

Hádať sa je ľudské, no dokonca aj dôležité. Ak sa s partnerom nehádate, znamená to, že ho nepoznáte. Argumentujete tým, že trávite väčšinu svojho voľného času s priateľom, viete čím ho potešiť a s prehľadom ovládate jeho životný príbeh? Výborne! Ak však chcete od vzťahu viac ako len zdieľanie príjemných zážitkov a radostných chvíľ, bez hádok to nepôjde. Prečo? Pretože zamilovanosť sa po určitom čase zo vzťahu vytratí a vy budete konfrontovaná s realitou, v ktorej váš partner má aj nedostatky. A možno práve tie sa prejavia počas hádky!

Prečo je hádka v partnerskom vzťahu dôležitá? Pretože vďaka nej:
-    Spoznávame partnera! Pri hádke zisťujeme, čo dokáže vyvolať u partnera hnev (prípadne čo ho zraňuje) a ako reaguje v emočne vypätej situácii.
-    Spoznávame aj seba! Viete, aká je vaša miera sebakontroly alebo aké argumenty používate pri hádke? Ak nie, možno to zistíte už čoskoro v ďalšej hádke s partnerom!
-    Komunikujeme a neuzatvárame sa do seba! Aj hádanie sa je istou formou komunikácie, ktorá by mala byť dôkazom toho, že emócie a názory partnera sú pre nás rovnako dôležité ako tie naše.
-    Môžeme vyjadriť negatívne emócie! Za hnev, strach či úzkosť sa netreba hanbiť. A radšej ako ich potlačiť, je lepšie ich prejaviť. Hoci aj v partnerskej hádke.
-    Zisťujeme kvalitu vzťahu! Hádka preveruje to, aký je váš vzťah. Je založený na úplnej akceptácii toho druhého, tolerancii jeho odlišných postojov a empatii? Alebo vo vás hádka vyvoláva strach, že váš vzťah nie je dostatočne silný na to, aby prekonal aj ostré výmeny názorov? Odpoveď hľadajte v hlasnej komunikácii s partnerom.

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top