STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Partnerský vzťah – viac dávate ako prijímate?

ID 10044737 300x199 Partnerský vzťah   viac dávate ako prijímate?Šťastný partnerský vzťah je túžbou mnohých. Ako ho však dosiahnuť, keď vám v ňom chýbajú prejavy lásky či pochopenie od vášho partnera/vašej partnerky? Dávate do partnerstva celé svoje srdce, no druhá strana len pasívne berie, čo jej ponúkate? Je čas zapojiť vášho partnera/vašu partnerku do budovania puta menom láska. Ako na to?

Zabudnite na ostré výčitky!

Máte sto chutí vysloviť všetky krivky, ktorými sa váš partner/vaša partnerka voči vám previnil/previnila. Nechcete si už dávať servítku pred ústa a pokojne prihliadať na to, ako sa partner/partnerka nestará o váš vzťah. Zadržte! Predtým ako začnete s výčitkami, ktoré by si možno aj zaslúžil/zaslúžila vypočuť, myslite na to, či to vášmu vzťahu môže pomôcť. Pravdepodobne nie, preto sa pokúste zmierniť váš hnev a vyjadrite ho s úctou k druhému. Nenechajte sa strhnúť do boja o moc v partnerstve a konflikt sa snažte vyriešiť bez úderov pod pás.

Dlhodobé pocity samoty vo vzťahu?

Máte pocit, že do partnerského vzťahu dávate viac ako vaša polovička? Ak tento pocit u vás pretrváva dlhšiu dobu, môže sa stať, že nespokojnosť vo vzťahu vyvrcholí hádkou o to, že si vás priateľ/priateľka nezaslúži. Možno je to tak a možno len nemá vo zvyku zahrňovať partnera/partnerku dôkazmi lásky. Čo pomôže? Komunikácia, empatia, tolerancia vo vzťahu. Do rozhovoru by ste sa mali pustiť najmä vtedy, ak vás začnú zožierať pocity, že ste na váš vzťah sám/sama.

Budujte partnerský vzťah spoločnými silami!

Po tom, ako ste si s partnerom/partnerkou vydiskutovali chyby vo vzťahu, ich môžete napraviť. Ako? Spoločným úsilím o budovanie partnerského vzťahu po akom túžite. Prekáža vám, že sa partner/partnerka nedostatočne stará o domácnosť? Zapojte ho/ju do domácich prác. Nezabudnite ani na to, že romantika vo vzťahu je rovnako dôležitá ako rovnocennosť partnerov. Pokračujte v utužení vzťahu a tešte sa z každého pokroku!

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top