STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Pauza vo vzťahu – poznáte jej pravidlá?

ID 100160826 300x198 Pauza vo vzťahu   poznáte jej pravidlá?Neviete sa rozhodnúť, či sa s ním/ňou rozísť alebo zotrvať aj naďalej vo vzťahu. Niektorí túto situáciu riešia neverou, vy ste sa rozhodli, že pauza vo vzťahu by mohla túto situáciu vyriešiť. Ak vaša polovička súhlasí, pripravte sa na to, že  záchrana vzťahu bude vyžadovať ešte veľa úsilia! Aby prestávka vo vzťahu nespôsobila ešte väčšiu neistotu z budúcnosti vašej lásky, mali by ste si najprv určiť pravidlá pauzy vo vzťahu.

Pravidlá pauzy vo vzťahu – aký je ich význam?

Určiť si pravidlá pauzy vo vzťahu je veľmi dôležité. Jednak preto, že si vymedzíte, čo pauza konkrétne vo vašom vzťahu znamená, zároveň tým predídete chaosu, zmätku, obavám, ktoré so sebou môže priniesť pauza vo vzťahu, ktorá nie je vydiskutovaná.

Medzi základné pravidlá pauzy vo vzťahu patrí:


- Určiť si časové obdobie, počas ktorého váš vzťah bude mať pauzu! Potrebujete aspoň mesiac na to, aby ste zistili, či váš partner je tým mužom, ktorého chcete mať naďalej po boku, no on navrhol len týždňovú pauzu? Môžete sa pokúsiť o kompromis alebo môžete prehodnotiť, či pauza vo vzťahu je pre vás naozaj vhodná.
- Vytýčiť si ciele pauzy vo vzťahu! Pokúste sa nepremárniť pauzu vo vzťahu myšlienkami, ktoré vášmu vzťahu nemôžu pomôcť. Radšej ju vhodne využite; zamyslite sa nad vašim vzťahom a partnerom/partnerkou, popremýšľať o tom, čo k nemu/nej cítite a ako chcete, aby sa váš život ďalej uberal.
- Diskutovať o pauze vo vzťahu! Vyjadrite partnerovi/partnerke, čo si myslíte o pauze vo vašom vzťahu, čo vo vás vyvoláva toto rozhodnutie a tiež čo od pauzy očakávate. Diskutujte o tom, prečo váš vzťah dospel k tomu kroku a dožadujte sa toho, aby vám partner/partnerka jasne vysvetlil/vysvetlila, prečo pauzu navrhol/navrhla.
- Rozhodnúť o osude vášho vzťahu rozumom aj srdcom! V priebehu pauzy vo vzťahu ste dospeli k rozhodnutiu, že chcete so svojím partnerom/svojou partnerkou zostať vo vzťahu? Uvedomili ste si, že o ňu/neho nechcete prísť, no sám/sama pred sebou si zodpovedajte na otázku, aký dôvod vás viedol k tomuto rozhodnutiu. Láska, výhody aktuálneho partnerského vzťahu, strach z hľadania nového partnera/partnerky? Buďte k sebe aj k vašej polovičke úprimný/úprimná a prevezmite zodpovednosť za svoje rozhodnutie, nech je akékoľvek.

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

One comment

  1. Pauza je iba zbabelý názov pre kopačky.
    Začiatkom každého konca je narušenie dôvery. Keďže spravidla k pauze prichádza, podobne ako ku všetkým narušeniam dôvery, systémom “hrom z jasného neba”, tak ten jeden z tých dvoch, ktorý to nečakal, sa (oprávnene!) cíti podrazený. Tým končí dôvera a tým končí aj “vzťah” (toto slovo extrémne neznášam – vzťah je aj medzi stranami rovnice).
    V podstate platí, že pri prvom narušení dôvery sa pokojne môžete rozísť. Ten, čo to nečakal, to síce na chvíľu prežvejkne, ale aj tak v ňom zostane “umelecký dojem” – pachuť.
    Okrem toho, “pauza” je termín značne nedefinovaný, ktorým v skutočnosti neviete, čo ten druhý myslí (napr. dať si týždeň, mesiac alebo pol roka šukačky s nejakou zelenšou trávou spoza iného plota a ak ho náhodou omrzí, tak sa “kajúcne” vrátiť k tomu, čo de facto ťahal za kratší koniec – toto je neuveriteľne obľúbená definícia).
    Takže pauza = imanentné zlo (imanentné zlo spoznáte ľahko, sú to termíny, ktoré majú priveľa značne odlišných významov).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top