STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Pozor! Začína sa sezóna syndrómu zlomeného srdca!

ID 10016706 300x198 Pozor! Začína sa sezóna syndrómu zlomeného srdca!

Prísť nečakane o človeka, ktorého milujete, nie je nič príjemné! Práve naopak; rozchod či rozvod jednoducho bolí! Myslíte si, že poriadna dávka slnečných lúčov, ktoré navodzujú dobrú náladu, napomáhajú k rýchlejšiemu vyrovnaniu sa s rozchodom? Pre niektorých ľudí to platí, iní práve v lete prežívajú ťažké časy. Prečo? Pretože paradoxne práve leto je ročným obdobím, počas ktorého sa syndróm zlomeného srdca vyskytuje najčastejšie.

Zlomené srdce – je to možné?

Počuli ste o tom, že človek môže zomrieť od žiaľu, ktorý so sebou priniesla smrť milovaného partnera/partnerky? Je to vôbec možné? Pravdepodobne áno; ak ten človek mohol trpieť syndrómom zlomeného srdca. Po akejkoľvek náhlej strate (spôsobenej rozchodom, rozvodom či smrťou) partnera/partnerky, sa môže stres z tejto situácie dostaviť v podobe oslabenia srdca. Podlomené zdravie srdca pri neliečení môže viesť až k úmrtiu. Aby k takémuto scenáru neprišlo, je dôležité zahájiť čo najskôr liečbu, ktorá má vysokú účinnosť.

Ako liečiť syndróm zlomeného srdca?

Diagnostika ako aj liečba syndrómu zlomeného srdca patrí do rúk lekára. Liečba je zameraná predovšetkým na odstránenie príznakov ochorenia, podchytenie ochorenia a redukovania prípadných komplikácií. Čo to prakticky znamená; ako liečiť syndróm zlomeného srdca konkrétne? Medzi liečebné procedúry možno zaradiť napríklad: výber vhodných potravín; vykonávanie primeranej fyzickej aktivity; využívanie účinných metód určených pre odbúranie stresu. Prečo sú tieto aktivity dôležité pri liečbe syndrómu zlomeného srdca? Pretože sa zameriavajú nielen na upevnenie celkového zdravia, ale aj na odstránenie vplyvov, ktoré by mohli mať negatívny dopad na zdravie srdca.

Ak si myslíte, že niekto blízky z vášho okolia, by mohol trpieť syndrómom zlomeného srdca, poraďte mu, aby svoj žiaľ zo straty partnera/partnerky začal riešiť s lekárom, ktorý je na to kompetentný. Pripravte sa na to, že počas liečby bude potrebovať sociálnu oporu a možno aj vás čaká neľahká úloha. Pri jej splnení však môžete pomôcť človeku, na ktorom vám záleží.

Zdroj:
http://www.examiner.com/article/physicians-study-the-sudden-broken-heart-syndrome-women

 http://www.heart.org/HEARTORG/Conditions/More/Cardiomyopathy/Prevention-and-Treatment-of-Cardiomyopathy_UCM_444176_Article.jsp

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top