STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Rozchod na skúšku – pauza či začiatok konca vzťahu?

ID 100112047 300x198 Rozchod na skúšku   pauza či začiatok konca vzťahu?Navrhol vám partner/partnerka rozchod na skúšku? Možno ste len neveriacky pokrútili hlavou a neuvedomili si, čo vám týmito troma slovami vaša polovička chce skutočne povedať. Z prvotného šoku ste sa už otriasol/otriasla a racionálne zvažujete, čo znamená pauza vo vzťahu. Viete, na čo sa pripraviť, ak sa rozhodnete pre prestávku vo vzťahu? A máte vôbec reálny záujem o odlúčenie?

Rozchod na skúšku – čo to pre vás znamená?

Pauzu vo vzťahu možno nazvať rozchodom na skúšku. V praxi to znamená, že na určitý čas si dožičíte oddych od všetkých problémov, konfliktov, kríz vo vzťahu. Tento čas, počas ktorého by ste nemali komunikovať s druhým z páru (z dôvodu, aby ste neboli ovplyvnení ním/ňou) slúži na to, aby ste popremýšľali o vašom vzťahu, akú hodnotu pre vás má, čo by ste chceli na ňom zmeniť resp. či vôbec chcete ďalej pokračovať vo vzťahu. Niekedy sa môže stať, že jeden z páru prežíva osobnú krízu, ktorá nemusí automaticky znamenať aj krízu vo vzťahu.

Rozchod na skúšku – pauza či začiatok konca vzťahu?

Prestávka vo vzťahu je akousi skúškou sily partnerskej lásky. To, čo od pauzy očakávate vy môže byť v protiklade s predstavou vašej polovičky. Ešte pred rozhodnutím, či vášmu vzťahu dopriať prestávku, je namieste porozprávať sa o vašich očakávaniach od tejto zmeny v partnerstve. Prečo? Pretože pauza vo vzťahu znamená žiadna komunikácia. Je však celkom pochopiteľné, že vás bude zaujímať ako sa má váš partner/vaša partnerka, ako trávi voľný čas, čo prežíva a pod. Ak sa rozhodnete priateľa/priateľku kontaktovať, môže sa stať, že bude striktne dodržiavať vašu dohodu a nepodľahne pokušeniu komunikovať s vami. Ľahko tak môže vzniknúť nedorozumenie, ktoré môže spočívať v tom, že jeho/jej mlčanie si vysvetlíte ako ignoráciu. A tak sa pauza vo vzťahu môže skutočne stať začiatkom konca vzťahu. Rizík, ktoré môžu narušiť váš partnerský vzťah počas pauzy, je niekoľko. To, či dovolíte, aby zničili vašu lásku alebo nie, je však na vás dvoch.

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top