STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Sloboda vo vzťahu – kde sú jej hranice?

ID 100109894 300x199 Sloboda vo vzťahu   kde sú jej hranice?

Pre začiatok partnerského vzťahu je typické, že zamilovaný pár túži byť spolu čo najčastejšie a čo najviac. Pozornosť je sústredená najmä na toho, do koho sa človek zamiloval. Potreba slobody nie je v popredí; prioritou je naopak byť stále v kontakte. Ako sa vzťah vyvíja, čoraz viac sa sloboda vo vzťahu môže zdať atraktívnejšia… Kde sú však jej hranice? Koľko slobody vzťah potrebuje na prežitie?

Jeden pól slobody – prehnané kontrolovanie!

Zažili ste už vzťah, v ktorom vás partnerka neustále podozrievala z nevery, žiarlila na všetky vaše kamarátky, neváhala vám pravidelne kontrolovať mobil? Máte skúsenosť, že vás váš bývalý priateľ prehnane kontroloval vždy, keď ste sa vybrali von bez neho (hoci aj do obchodu), vyvolával hádky, automaticky preberal vaše telefónne hovory?
Aj to môžu byť typické príklady prehnanej kontroly vo vzťahu, kde chýba potrebná miera slobody. V takomto prípade ide o jeden pól slobody, v ktorej je sloboda výrazne až extrémne obmedzená a preto partnerský vzťah nemá veľkú šancu na prežitie.

Druhý pól slobody – nezáväzný vzťah!

Čo by ste povedali na partnerský vzťah, v ktorom panuje takmer neobmedzená sloboda? Okrem svojej priateľky môžete spoznávať aj iné ženy. Muž, s ktorým sa pravidelne sexuálne stretávate, nie je jediným adeptom na partnerský vzťah. Nezáväzný vzťah znamená, že sa od vás nevyžaduje, že vo vzťahu budete zdieľať aj niečo viac ako sexuálne zblíženie; intimita nie je potrebná a ani o ňu zvyčajne nie je záujem. Máte voľný vzťah, v ktorom sloboda je viac ako láska. Ak momentálne netúžite po láske a obaja súhlasíte s pravidlami takého vzťahu, môže to byť očarujúce. Nie však na dlho, v prípade, ak v živote túžite po romantickej láske, dlhodobom partnerskom vzťahu. Ten v nezáväznom vzťah budete márne hľadať!

Koľko slobody vzťah znesie?

Toľko, koľko slobody vám obom bude príjemné. A tu môže nastať problém! Partneri sa môžu líšiť v tom, koľko slobody potrebujú a koľko dokáže do vzťahu priniesť. Môže sa stať, že žene bude prekážať prílišná majetníckosť muža alebo naopak, muž si nájde priateľku, ktorá na neho nebude vôbec žiarliť, pretože mu bude maximálne dôverovať. Čo s tým? Tu pomôže len otvorená komunikácia oboch partnerov o ich predstave o vzťahu. Vtedy má partnerský vzťah šancu na prežitie!

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top