STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Syndróm zlomeného srdca – dá sa mu predchádzať?

ID 100138639 204x300 Syndróm zlomeného srdca – dá sa mu predchádzať?Zamilovať sa do svojej „spriaznenej duše“, prežiť po boku milovaného muža celý život a v spokojnosti s ním zostarnúť. Tak to je sen azda každej ženy, ktorá túži po láske na celý život. Niekedy cesta k takémuto mužovi vedie bez zbytočných odbočiek priamo k celoživotnému partnerovi. Oveľa častejšie sa ženy musia vydať po obtiažnych cestách, ktoré niekedy môžu viesť do slepých uličiek. Navyše čakanie na „spriaznenú dušu“ môže byť zbytočne dlhé. Pri hľadaní svojho šťastia sa nejedna žena stretne s bolestivým rozchodom. Keď bolesť neutícha, môže dôjsť k syndrómu zlomeného srdca…

Syndróm zlomeného srdca – hrozí aj vám?

Následky skrachovaného vzťahu môžu byť niekedy oveľa vážnejšie ako by niekto predpokladal. Dôkazom toho je pomerne nový medicínsky pojem – stresová kardiomyopatia, čiže ľudovo nazývaný syndróm zlomeného srdca. Ten postihuje ľudí, ktorí sa dostali do psychicky náročnej až traumatickej situácie. Emocionálny stres, ktorý ľudia pociťujú, je natoľko silný a neočakávaný, že vyústi do oslabenia srdečného svalu. Koho tento syndróm ohrozuje najviac? Predovšetkým ľudí, ktorí nedokážu účinne odbúravať stres. Rizikovou skupinou sú aj ženy; práve tie postihuje syndróm zlomeného srdca 10-násobne častejšie ako mužov. Dobrou správou však je, že účinná prevencia existuje!

Ak chcete predísť syndrómu zlomeného srdca, mali by ste:
-    Viesť zdravý životný štýl! Hoci kardiomyopatia môže zasiahnuť aj zdravé srdce, ak dbáte na správnu výživu a dostatok pohybu, je menej pravdepodobné, že sa u vás objaví syndróm zlomeného srdca.
-    Odbúravať stres! Naučte sa relaxovať, či už aktívne (napr. vykonávaním športu) alebo pasívne (napr. spaním).
-    Tráviť voľný čas so svojimi blízkymi! Nemáte čas na kávu so svojou najlepšou kamarátkou? Nájdite si ho! Zverte jej vaše radosti i starosti a potešíte tým nielen vašu dušu, ale i srdce.
-    Venovať sa svojim záľubám! Robte to, čo vás baví a aspoň na chvíľu zabudnete na stres. Ak žiadne záľuby nemáte, vyskúšajte niečo nové a kreatívne (napr. maľovanie či hrnčiarstvo).
-    Tešiť sa z maličkostí! Každý deň so sebou prináša toľko dôvodov na radosť, koľko si človek dokáže nájsť. Naučte sa vážiť si aj maličkosti, ktoré vám zlepšia náladu.
Zdroj: http://psychologie.cz/syndrom-zlomeneho-srdce/

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top