STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Už spolu nechodíme – a čo?!

Pixmac000000000653 200x300 Už spolu nechodíme – a čo?!Zamilovanosť je ako hurikán, ktorý vtrhne do vášho života a prevráti ho naruby. Veci, ktoré ste zažívali, zrazu vidíte v inom svetle – všetko, čo bolo vtedy, je zrazu akési sivé a zahmlené, prekryté žiarivou prítomnosťou a ešte žiarivejšou budúcnosťou po boku svojho vysneného princa.


Aké sklamanie, keď to zrazu všetko utíchne, hurikán sa upokojí, farby sa vracajú ku svojmu starému, vyblednutému nádychu, a okolo seba vidíte len trosky niečoho, čo malo byť vaším kráľovstvom. Naveky. Niekto potrebuje na upratanie tejto spúšte dva týždne, iný mesiac a ďalší aj niekoľko rokov. Horšie je, keď vidíte, ako sa so zliepaním kúskov trápi niekto, kto mal už dávno znovu lietať v oblakoch – a nie sa snažiť dať dokopy niečo, čo už pokope držať nebude.
Časopisy, internet, rôzne poradne, všetci poskytujú „zaručené“ rady, ako sa po rozchode dostať späť do reality. No nepatríte náhodou medzi tých, ktorým sa do reality nechce? Ktorým nepomôže žiadna rada, pretože vnútorne nie sú zmierení s tým, že rozprávka sa skončila? Zamilovanosť môže úplne zatieniť váš svet, ale aj zdravý rozum. Neblikali už počas vášho vzťahu varovné signály, ktoré ste len odmietli vidieť?

Keď som kedysi dávno počúvala príbeh mojej kamarátky, nemohla som uveriť vlastným ušiam. Ten nádherný vzťah začal ako letná búrka, nečakane, zrodil sa z úplného ticha a vyústil do najkrajších mesiacov jej života. Ale…

Samozrejme, že mal pred ňou iné priateľky – no dôvod rozchodov sa nedozvedela. Jediné, čo z neho dostala, bolo: „Ony boli na vine, asi som im dával príliš veľa.“ Nie, nie! Pýtajte sa, vráťte sa k téme neskôr – naozaj je možné, že všetky predchádzajúce priateľky boli také zlé, a chudák chlapec nikdy neniesol vinu na tom, že sa ich vzťah skončil?

Ak rodina novú priateľku neschváli, môže to vzťah poriadne skomplikovať. To však nebol ich prípad, s „budúcou svokrou“, ako ju zo žartu nazývala, si padli do oka hneď – asi po troch týždňoch známosti s jej synáčikom. Áno, záujem o vážny vzťah je pekný, ale naliehať na stretnutie s rodinou, keď vám ešte nestihli spadnúť ružové okuliare z nosa?

Mimochodom, počuť vetu „Keď ma raz opustíš…“ alebo „Snívalo sa mi, že sme spolu mali dieťa. Neviem si ťa predstaviť ako matku mojich detí.“ je tiež celkom silná káva. Najmä keď jej opakovaním čoraz viac klesá šanca, že bola myslená len zo žartu.

Skúste sa zamyslieť nad svojimi vzťahmi. Neprehliadali ste varovné signály, nepresviedčali ste samú seba, že je to všetko len vtip, že to váš miláčik určite nemôže myslieť vážne? Pretože potom sa pokojne môžete stať touto kamarátkou, oplakávajúcou jej úžasného (ex)priateľa, ktorý jej bol pri rozchode schopný povedať:
„Nebola to láska. Bolo to len pobláznenie, a ja som si to práve uvedomil.“

Foto: http://www.pixmac.sk/fotka/mlad%C3%BD+mu%C5%BE+v+aute/000000000653

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top