STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Buďte príťažlivejší – naberte svaly – ako na to?

Pixmac000068817427 300x225 Buďte príťažlivejší   naberte svaly   ako na to?Nie ste spokojní so svojou postavou? Pripadáte si veľmi chudý alebo vás trápi pivné bruško? Túžite po svalnatom tele, len neviete ako to dosiahnuť? Máme pre vás pár tipov, ktoré vám pomôžu.

Jedzte bielkoviny

Ak chcete nabrať svaly, prvým krokom k úspechu je správna výživa. Pri získavaní svalovej hmoty je dôležité jesť dostatok kvalitných bielkovín. Bielkoviny sú stavebným kameňom svalov. Okrem bielkovín potrebujete aj sacharidy, ktoré vám dodajú energiu na budovanie svalov. Najlepšie potraviny na získanie svalovej hmoty sú: chudé kuracie a morčacie mäso (najlepšie bez kože), chudé bravčové a hovädzie mäso, vajcia, ryby, mlieko, orechy a na získanie energie ryža, ovsené vločky, celozrnné výrobky a cestoviny. Uistite sa, že máte jedálniček vytvorený tak, aby vám dodával dostatočný prísun energie a bielkovín, aby sa vaše svaly mohli pekne tvarovať.

 

Jedzte každé 2-3 hodiny

Vaše telo počas budovania svalovej hmoty potrebuje pravidelný prísun energie. Ak jedávate len 3 krát za deň, vašim svalom to stačiť určite nebude. Svaly musia byť vyživované postupne počas celého dňa.

 

Cvičte s radosťou

Ak chcete nabrať svalovú hmotu, budete potrebovať určitú dávku sebazaprenia. Cvičenie v preplnenej telocvični a dvíhanie ťažkých činiek nemusí každého baviť. Čo takto vybehnúť von na čerstvý vzduch. Behanie, skákanie cez švihadlo či drepy vás určite budú dlhšie motivovať.

 

Cvičte správne

Cvičením naberáte na svalovej hmote. Veľa ľudí sa však domnieva, že nadmerným cvičením dosiahne úspech. Treba si však dávať pozor na preťaženie svalov, kedy môže dôjsť k poraneniu. Ak si svaly neoddýchnu a budú nadmerne zaťažované, môže dôjsť k ich natrhnutiu. Svaly potrebujú primeranú výživu a odpočinok, aby sa mohli uzdraviť a správne rásť. Takže si pamätajte, že celodenné cvičenie v telocvični vám nemusí priniesť úspech.

 

Stanovte si ciele

Ak máte presné ciele, čo chcete dosiahnuť, nebudete mať problém s formovaním postavy. Premyslite si, čo a za aký čas chcete dosiahnuť a postupnými krokmi sa dopracujte k cieľu. Treba byť však trpezlivý a motivovaný.

Zaujal vás tento článok? Dajte o ňom vedieť vašim priateľom.

Prečítajte si viac článkov pre mužov v mužskom magazíne kaper.sk

http://www.pixmac.sk/fotka/basketball/000068817427

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top