STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Ženy vz. muži – kto podvádza viac?

ID 10035353 300x199 Ženy vz. muži – kto podvádza viac?Aký obraz sa vám vynorí v hlave, keď sa povie nevera vo vzťahu? Žena, ktorá podviedla svojho partnera alebo je neverníkom muž? V spoločnosti prevláda všeobecný názor, ktorý neveru vo vzťahu často pripisuje predovšetkým mužom. Možno je to skutočne tak, no možno je to len rodový predsudok. Čo na to hovorí veda; kto podvádza viac?

Evolučná teória – platí v praxi?

Podľa evolučnej teórie je pre muža prirodzené správanie lovca, ktorý v snahe zvýšiť šance na zachovanie rodu, sústreďuje svoju pozornosť na viaceré ženy. Ale naozaj si možno neveru muža 21.storočia vyložiť podľa evolúcie? Je táto teória dôvodom prečo si možno myslieť, že muži sú viac neverní ako ženy? Pre niekoho áno, no názor odborníkov rôznych vedných disciplín nie je jednotný. Vedecké bádanie navyše prináša aj odlišné výsledky výskumov, prieskumov či štatistík. Príkladom je štúdia, ktorú zorganizovala webová stránka UndercoverLovers.com. Z 3000 respondentov vzišiel záver, že približne 20% mužov a 15% žien boli minimálne raz neverní.

Čo odhalili najnovšie prieskumy?

Najnovšie prieskumy preukázali, že viac mužov ako žien sa priznalo k nevere vo vzťahu. To však automaticky nemusí znamenať, že ženy sú menej neverné ako muži. Prečo? Pretože aj tie najmodernejšie dotazníky môžu vyplniť respondenti, ktorí zamlčia neveru. Na stranu mužov sa postavil psychológ David Holmes z Manchester Metropolitan University, ktorý dokonca tvrdí, že práve ženy sú nevernejším pohlavím. Odvoláva sa na to, že ženy sú lepšie klamárky ako muži a pri nevere sa nielenže nenechajú chytiť, ale často sa o nej nik z okolia ani nedozvie. Čím to je? Podľa psychológa Holmesa je za tým to, že ženy neveru skôr plánujú, vymýšľajú stratégie, ktoré mimopartnerský vzťah neodhalia. Oproti tomu, muži sa riadia momentálnou situáciou a konajú impulzívnejšie ako ženy.

Ktoré pohlavie je teda nevernejšie? Pravdu najlepšie poznajú neverníci, ktorí môžu neveru vo vzťahu tajiť alebo sa k nej priznať.

 

Zdroj:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2161706/Almost-women-cheat-caught-partners—fifth-men-DO-out.html

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top