STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Žiarlite? Zistite, či je vaša žiarlivosť v norme!

ID 100100508 300x276 Žiarlite? Zistite, či je vaša žiarlivosť v norme!

Prichytili ste sa pri tom, ako pochybujete o vernosti svojho partnera? Nikdy ste nechceli patriť medzi žiarlivé ženy, ktoré kontrolujú svojho muža a upodozrievajú ho z nevery. A zrazu medzi tieto ženy patríte! Je vaša žiarlivosť na partnera ešte v norme alebo vás dostala patologická žiarlivosť?

Žiarlivosť – normálna obava zo straty partnera?

Pravdepodobne žiadny partnerský vzťah sa nezaobíde bez pochybností o tom, či láska medzi dvoma ľuďmi bude trvať večne. Pochybnosti môžu byť len chvíľkové, niekedy však intenzívne, a ich príčinou môže byť podozrenie z nevery. Je prirodzené, čo človek si nie je na 100% istý, či vzťah vydrží všetky životné krízy. Na začiatku vzťahu sa zaľúbenci ešte nepoznajú tak dobre, aby si mohli bezvýhradne dôverovať. No aj keď sa zblížia a vzťah prerastie do dlhodobej lásky, žiarlivosť si aj vtedy môže nájsť svoje miesto vo vzťahu.

Žiarlivosť – normálna alebo patologická?

Kedy už žiarlivosť vo vzťahu nie je normálna? Keď úplne ovládne váš vzťah s partnerom a pre žiarlivosť nevidíte, že váš partner skutočne nemá iný vzťah. Ak neviete posúdiť, či je vaša žiarlivosť ešte v norme, alebo nie, skúste si sama pre seba odpovedať na tieto otázky (ktoré môžu naznačovať, že vaša žiarlivosť už nie je taká neškodná):

- Keď nie ste s partnerom, premýšľate o tom, kde je, s kým je a čo robí?
- Ste presvedčená o tom, že vás partner podvádza, aj keď na to nemáte žiadny reálny dôkaz?
- Hľadáte dôkazy o jeho nevere (napr. prezeráte mu kontakty v mobile, čítate jeho SMS; hľadáte škvrnu od rúžu na jeho oblečení)?
- Aj keď vás partner pravidelne ubezpečuje, že ste pre neho jediná, aj napriek tomu myslíte na to, že je vám určite neverný?
- Pociťujete úzkosť, už len z predstavy, že by ste sa rozišli?

Ak otvorená komunikácia s partnerom o vašej žiarlivosti nepomohla, ak jednoducho nedokážete dôverovať jeho vyznaniam lásky, porozmýšľajte o vyhľadaní odbornej pomoci, ktorá môže pomôcť zachrániť váš partnerský vzťah.

Objavte NOVÝ TREND v zoznamovaní - Registrujte sa teraz na STRETNI.sk NOVÝCH ĽUDÍ

Bude vás tiež zaujímať:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top